Aktuality

Že přijel host na kole, třeba ze Stránecké Zhoře nebo přišel pěšky z Křižanova, to se nám už stalo. Štěpán přiběhl. Z Třebíče! 44 km. A pak neodpadl:-) Pak pěkně vyprávěl o svých cestách, o svých výzvách a o tom, jak filmuje a fotografuje. A také o své nemoci, a že to vše vůbec není jednoduché.

Měli jsme velikou radost z každého ohlasu. A radostně jsme si sdělovaly: že někdo už se na trasu vydal! Hned v prvních dnech také volala paní redaktorka z MF dnes a chtěla vědět všechny informace. Článek, který potom vyšel, byl milý!

Malování 22

26.02.2022

Od posledního malování v prostorách knihovny už uběhl nějaký čas, bylo tedy nutné odhodlat se opět k tomuto kroku. Malování je jedna věc, ale 2 x přestěhovat přibližně 4 tisíce knih, a přitom je úplně nepomíchat... Ovšem s houfem pomocníků z kroužku MOP to byla zábava a radost.

Máme posilu!

31.01.2022

Markéta Kaštanová. Po letech máme pomocnici, dobrovolnici. Která s přehledem zvládá úplně všechno! Máme velikou radost a těšíme se!

Uběhla dlouhá doba, kdy jsem nemohli třídy ze ZŠ do knihovny zvát. Teď na podzim, kdy se situace trochu uklidnila, se nám podařilo zvládnout čtenářské dílny pro 1.-5. tř. A byla to velká radost. Za inspiraci moc děkujeme knihovně Větrný Jeníkov!

Za krátko to bude 40 let, co Obecní knihovna v Borech sídlit v této budově. Letos v listopadu se podařilo budovu vybavit výtahem. Současně proběhla i krásná rekonstrukce chodby a WC.

1.-.3. 10. 2021 Třídenní poznávací zájezd pro celou rodinu - ostravsko

Pasování druháčků na čtenáře. I když jsme návštěvy dětí v knihovně opakovaně plánovali, nepodařilo se nám je uskutečnit. A tak loňští prvňáčci museli na svůj slavnostní den v knihovně čekat tak dlouho. Nejen toto byla ovšem novinka, poprvé je totiž pasovala královna. Lucko, děkujeme moc! Děti nám předvedly, že i přes složitost letošního školního...

Zájezd Klubu dobré pohody na Kyjovsko se uskutečnil přesně po roce. Loni jsme ho absolvovali v deštích, tentokrát panovalo veliké horko. Ale to už tak bývá. Jisté je, že jsme všichni byli rádi, že situace se uklidňuje a my můžeme společně vyrazit. Navštívili jsme zříceninu hradu Cimburk, tajemné místo svatý Klimentek, oběd jsme si dali ve skvělé...