Aktuality

Budoucí čtenáři se svými maminkami navštívili 31. března dopoledne borskou knihovnu. Ta si připravila program právě pro nejmenší. A proto, že vést děti ke čtenářství a lásce ke knížkám je jednou z hlavních priorit naší knihovny, nabízí dětem i dospělým spoustu zajímavého čtení a čtenářských aktivit. Důkazem toho je, že v nabídce naleznete tituly,...

Po dvouleté odmlce se nám letos podařilo užít si opět společnou noc! Protože děti měly navečer jinou akci, NSA začala později. V duchu tvorby Jiřího Trnky a Františka Skály jsme si nejdřív vyrobili panáčky z vlny a pak jsme se s nimi vydali do "tajemného lesa". Bylo to napínavé a dobrodružné a moc nás to bavilo. Že bylo počasí...

Lenka Sýkorová, s dětmi Jůlinkou a Vítkem si v roce 2021 vypůjčili celkem 203 knih. Což je z našeho pohledu výsledem úctyhodný! A jsme za takové čtenáře moc rádi!

Přidáte se? Zde naleznete výzvu pro děti i výzvu pro dospělé čtenáře. Vydáte se letos při výběru své četby touto dobrodružnou cestou? Rádi Vám při výběru knih pomůžeme.

Že přijel host na kole, třeba ze Stránecké Zhoře nebo přišel pěšky z Křižanova, to se nám už stalo. Štěpán přiběhl. Z Třebíče! 44 km. A pak neodpadl:-) Pak pěkně vyprávěl o svých cestách, o svých výzvách a o tom, jak filmuje a fotografuje. A také o své nemoci, a že to vše vůbec není jednoduché.

Měli jsme velikou radost z každého ohlasu. A radostně jsme si sdělovaly: že někdo už se na trasu vydal! Hned v prvních dnech také volala paní redaktorka z MF dnes a chtěla vědět všechny informace. Článek, který potom vyšel, byl milý!

Malování 22

26.02.2022

Od posledního malování v prostorách knihovny už uběhl nějaký čas, bylo tedy nutné odhodlat se opět k tomuto kroku. Malování je jedna věc, ale 2 x přestěhovat přibližně 4 tisíce knih, a přitom je úplně nepomíchat... Ovšem s houfem pomocníků z kroužku MOP to byla zábava a radost.

Máme posilu!

31.01.2022

Markéta Kaštanová. Po letech máme pomocnici, dobrovolnici. Která s přehledem zvládá úplně všechno! Máme velikou radost a těšíme se!